NieSamiJuZ
"Kościół potrzebuje muzyków.... ...Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą."
NieSamiJuZ czyli młodzieżowa schola parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na Retkini. Nazwa scholi pochodzi od wezwania naszej parafii. Obie nazwy to w skrócie NSJ.
Jesteśmy grupą młodych ludzi, których łączy miłość do Boga i muzyki.
Są wśród nas gimnazjaliści, licealiści, studenci a nawet nieco starsi.
Posługujemy głównie na niedzielnej eucharystii o 10.30 ale można nas też usłyszeć w czasie świąt i innych parafialnych uroczystości.
Jeśli Najwyższy obdarzył Cię nietuzinkowym talentem: śpiewasz, grasz bądź klaszczesz w dłonie. Nie potrafisz ustać w miejscu a rytmiczne podrygiwanie na Chwałę Pana nie jest Ci obce - Ta wspólnota jest dla Ciebie. Chcesz poznać równie szalonych i zakochanych w Bogu młodych ludzi, którzy śpiewem i modlitwą umilają niedziele nabożeństwa oraz uroczystości. Dołącz do nas!
Próby scholii NieSamiJuż w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej.
Kontakt: k.zalewska@interia.pl
Muzyka - jest nieodłączną towarzyszką człowieka. Jest z nim w chwilach radosnych i smutnych, w trudnych momentach pozwala odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy. Przykładów można przytoczyć tutaj wiele. Muzyka także na płaszczyźnie religijnej odgrywa ogromną rolę: pomaga we właściwym przeżywaniu poszczególnych etapów roku liturgicznego, wpływa na wrażliwość człowieka, porusza sumienia ludzkie. Patronką śpiewu i muzyki kościelnej, opiekunką organistów, chórzystów, lutników, zespołów wokalno-muzycznych, a także budowniczych organów i instrumentów muzycznych jest święta Cecylia. Jej imię znalazło się w Kanonie Rzymskim. Święta Cecylia żyła prawdopodobnie w III wieku i jako chrześcijanka nawróciła wielu pogan, w tym swojego męża Waleriana, z którym zginęła za wiarę chrześcijańską śmiercią męczeńską. Jak głosi legenda św. Cecylia grała na organach i dlatego pod koniec średniowiecza ogłoszono ją patronką muzyki kościelnej. Ciało Świętej spoczywa w Bazylice na Zatybrzu w Rzymie, a jej święto w kalendarzu liturgicznym przypada na 22 listopada. Z tej okazji w wielu miejscach na świecie organizowane są liczne koncerty ku czci patronki. Na przestrzeni wieków od imienia św. Cecylii powstało wiele bractw i stowarzyszeń muzycznych, m.in. od 1994 roku Ogólnopolski Związek Chórów Kościelnych Caecilianum. Święta Cecylia inspiruje życie muzyczno-duchowe tych, którzy sprawują, tworzą i wykonują muzykę kościelną. Nie ma piękniejszej pieśni nad śpiew czystej duszy, której wzorem jest święta Cecylia, duszy kochającej Boga i w Nim wszystkich ludzi. Piękno muzyki bierze się bowiem z piękna duchowego, a człowiek bez Boga nigdy nie stworzy pięknego dzieła.
Na próbie zespołu spotykamy się w każdy wtorek po Mszy Św. wieczornej, aby wspólnie przy śpiewie i dobrej zabawie przygotować się już do Mszy Św. młodzieżowej, która sprawowana jest w każdą niedzielę o godz. 10.30 w dolnym Kościele dla kandydatów do BIERZMOWANIA.
Naszym opiekunem muzycznym zawsze uśmiechniętym i uczącym nas nowych tekstów jest Kinga.