Podcast "Modlitwa w drodze"

Wiadomości

24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa
czytaj więcej

 

W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii będzie we wtorek 25.07.2023 r po Mszy Św. o godz. 18.30 i w niedzielę 30.07.2023r. po Mszach Św. o godz. 13.00 i 18.30.

 

 

70 lat kapłaństwa Ks. Infułata Sobczaka
czytaj więcej

W tym roku przeżywać będziemy jubileusz 70-lecia kapłaństwa Księdza Infułata Jana Sobczaka. Jest to okazja do dziękczynienia i modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata. W czasie Sumy odpustowej  modlitwę poprowadzi Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś wraz ze zgromadzonymi kapłanami, aby w uroczystej koncelebrze ofiarować Dostojnemu Jubilatowi – Księdzu Infułatowi wspólną modlitwę i życzenia. Już teraz można obejrzeć obszerny wywiad z Ks. Infułatem zamieszczony w poniższym linku.

Wywiad z Ks.Infułatem 

Wywiad z Ks.Infułatem cz.2

Wywiad z Ks.Infułatem cz.3

Odpust Parafialny 2023
czytaj więcej

Z Bożym Ciałem i Oktawą związana jest także Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Dla naszej Parafii jest to uroczysty Dzień Odpustu. W tym roku wypada on w piątek, 16 czerwca. W tym roku nasze uroczystości odpustowe mieć będą wyjątkowy charakter gdyż jako wspólnota przeżywać będziemy jubileusz 70-lecia kapłaństwa Księdza Infułata Jana Sobczaka.  W czasie Sumy odpustowej modlitwę poprowadzi Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś wraz ze zgromadzonymi kapłanami, aby w uroczystej koncelebrze ofiarować Dostojnemu Jubilatowi – Księdzu Infułatowi wspólną modlitwę i życzenia. Do udziału w tej modlitwie, w Odpust, na Sumie – o godz. 1830 wszystkich wiernych z naszej Parafii i z całej Retkini gorąco i serdecznie ZAPRASZAMY !!! 

 W dzień Odpustu Msze św. z homilią będą celebrowane o godz. 7oo, 830 i 10oo , następnie o godz. 1530 ( ta Msza św. poprzedzona będzie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500). O godz. 18oo – Nabożeństwo ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego. Główna Msza św. Odpustowa będzie sprawowana wieczorem o godz. 1830. Na zakończenie uroczystości Odpustowych odbędzie się procesja Eucharystyczna. W Odpust nie ma postu i można spożywać pokarmy mięsne.

Odpust w naszej parafii połączony jest z 40-godzinnym Nabożeństwem Eucharystycznym, które rozpocznie się we wtorek, 13 czerwca, i trwać będzie do czwartku włącznie. Każdego dnia Triduum Eucharystycznego adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie po Mszy św. o godz. 8oo, i trwać będzie do wieczornych nabożeństw. Na Mszach św. o godz. 8oo i 1830 głoszone będą kazania.

Dzień Flagi Narodowej
czytaj więcej

We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, siedziba: Łódź, Retkińska 127.