Podcast "Modlitwa w drodze"

Wiadomości

Święto CHRZTU POLSKI - 14 kwietnia 2024 r.
czytaj więcej

 

Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski.

Chrzest księcia nie był jedynie wydarzeniem religijnym, włączył bowiem rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej otwierając przed krajem nieznane wcześniej możliwości - wyjście z kryzysu i przyłączenie się do zupełnie nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej.

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
czytaj więcej

Koncert 10 marca 2024 r.
czytaj więcej

Msze Św. w intencji Ś.P. Ks. Macieja Piskorskiego
czytaj więcej

 

 

 

 

16 lutego 2024 r. Noc walki o BŁOGOSŁAWIEŃSTWO dla POLSKI
czytaj więcej

W piątek, 16 lutego, zapraszamy na Noc modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczniemy Apelem o godz. 21:00. W czasie nocnej modlitwy odmówimy poszczególne części Różańca. W litaniach i śpiewie przyzywać będziemy wstawiennictwa Św. Michała Archanioła, Św. Jana Pawła II, Św. Faustyny, Św. Andrzeja Boboli oraz innych Świętych i Błogosławionych jakich wydawała Polska Ziemia. Modlitwą obejmiemy Małżeństwa, Rodziny oraz Kapłanów. O godz. 24:00 Msza św. w intencji Polski. Między godziną 2:00 a 3:00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. Siedmiokrotnie wewnątrz okrążymy świątynie w modlitwie i ciszy przerywanej dźwiękiem fanfar granych na trąbach. Śpiew Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy… i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończy czas nocnej modlitwy. Noc walki o błogosławieństwo dla Polski poprowadzą Wojownicy Maryi. Zapraszamy na tę noc i modlitwę wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski. Niech w modlitwę włączą się członkowie innych Grup z parafii i osiedla.

Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, siedziba: Łódź, Retkińska 127.